Popularne partie polityczne

1Jedna z bardziej obecnie popularnych partii politycznych to Platforma Obywatelska, partia to obecnie wraz PSL jest u władzy. Na jej czele stoi obecny premier Donald Tusk. Szeregi partii również zasila pełniący obowiązki prezydenta po tragicznym i pamiętnym wypadku samolotowym w Smoleńsku Bronisław Komorowski, który to z ramienia partii będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Dodatkowo inne znane postaci z PO to między innymi Grzegorz Schetyna, do niedawna jeszcze prawa ręka Donalda Tuska, ale odsunięty od władzy po kolejnej z afer.

Do partii również należy Radosław Sikorki, który to przegrał w prawyborach zorganizowanych wewnątrz PO o start jako kandydat n prezydenta. Kolejne znane osoby to Julia Pitera oraz obecna Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak widać skład personalny PO jest dość silny, ale niestety często uwikłany w różnego rodzaju afery. Z aferą hazardową ostatnimi czasy na czele. Czekamy na jej wyjaśnienie. Oczywiście Pani prezydent jest kojarzona ze środowiskiem PO, zresztą musimy przyznać że posiada ona bardzo silną pozycję na arenie polityki. Nie przypadkowo piastowała wysokie stanowiska w administracji naszego państwa.

Powiązane:

Niestety, wciąż wiele praw człowieka jest nieprzestrzeganych, a łamanie praw człowieka na świecie przyczyny bardzo różne. Na całym świecie możemy spotkać się z takimi przykładami. Nie myślmy, że ludzkie dramaty odbywają się jedynie u osób mieszkający w krajach słabo rozwiniętych i biednych. Te incydenty zdarzają się w każdym kraju, w każdej społeczności. przyczyny prawne łamania […]