Czym zajmuje się NSZZ Solidarność?

Solidarność to jeden z najbardziej znanych związków zawodowych w całej Europie i nie ma się czemu dziwić, bo przecież właśnie z jej szeregów wywodzi się legendarna niemal postać – Lech Wałęsa, który jest drugim obok naszego papieża najbardziej rozpoznawanym Polakiem na całym szerokim świecie. Wiemy więc, że Solidarność miała ogromny wkład w zlikwidowanie ostatnich elementów dawnego socjalistycznego ustroju, ma więc bardzo bogatą i niezwykle chwalebną historię, ale przecież nie zaprzestała swojej działalności.

czym zajmują się związki zawodowe

Przeciwnie, jako związek zawodowy nieprzerwanie działa, dążąc ku stałej poprawie warunków życia i pracy wśród najbiedniejszej warstwy społecznej w naszym kraju. Podsumowując, NSZZ Solidarność zajmuje się przede wszystkim działalnością lobbystyczną na rzecz podnoszenia różnych świadczeń, takich jak emerytury. Poważnym i istotnym postulatem jest ostatnimi czasy podniesienie płacy minimalnej do poziomu połowy pensji średniej, co ma podobno uratować z ubóstwa wielu Polaków pracujących za grosze.

Powiązane:

Niestety, wciąż wiele praw człowieka jest nieprzestrzeganych, a łamanie praw człowieka na świecie przyczyny bardzo różne. Na całym świecie możemy spotkać się z takimi przykładami. Nie myślmy, że ludzkie dramaty odbywają się jedynie u osób mieszkający w krajach słabo rozwiniętych i biednych. Te incydenty zdarzają się w każdym kraju, w każdej społeczności. przyczyny prawne łamania […]