Lech Wałęsa i Solidarność

Podobno najwięcej skojarzeń z Polską, wśród obcokrajowców, wywołują trzy słowa: papież, Wałęsa i Solidarność. Nic w tym dziwnego, w końcu te trzy zwroty określają troje największych elementów naszej najnowszej historii, bez której nie byłoby znanej nam dzisiaj wolnej i niezależnej, przynajmniej na ogół, Polski. Wprawdzie Solidarność nie zarzuciła działalności po sukcesie w pierwszych wolnych wyborach, niemniej jednak dziś zajmuje się czymś zupełnie innym.

solidarność wałęsa

Nie da się ukryć mimo wszystko, że związki zawodowe to temat wysoce kontrowersyjny, co wynika przede wszystkim z tego, w jaki sposób takie organizacje działają, w każdym razie związki zawodowe, a wśród nich Solidarność Lech Wałęsa, to spory kawałek najnowszej historii ojczyzny. Podsumowując, Lech Wałęsa oraz Solidarność to bardzo istotne i równie interesujące tematy, które wzbudzają wprawdzie wiele kontrowersji, ale z drugiej strony także ogromny szacunek dla tych, bez których nie byłoby współczesnej wolnej i niezależnej Polski, na którą wszyscy przecież tak długo czekali.

Powiązane:

Prawa człowieka są uniwersalnymi, międzynarodowymi, należącymi się każdemu człowiekowi z racji jego godności ludzkiej. Niestety, wiele z nich jest wciąż łamanych na całym świecie. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest nietolerancja i dyskryminacja. Wiele osób uważa, że osoby z innym kolorem skóry czy innego wyznania religijnego są gorszymi ludźmi i nie należy im się […]