Lech Wałęsa i Solidarność

Podobno najwięcej skojarzeń z Polską, wśród obcokrajowców, wywołują trzy słowa: papież, Wałęsa i Solidarność. Nic w tym dziwnego, w końcu te trzy zwroty określają troje największych elementów naszej najnowszej historii, bez której nie byłoby znanej nam dzisiaj wolnej i niezależnej, przynajmniej na ogół, Polski. Wprawdzie Solidarność nie zarzuciła działalności po sukcesie w pierwszych wolnych wyborach, niemniej jednak dziś zajmuje się czymś zupełnie innym.

solidarność wałęsa

Nie da się ukryć mimo wszystko, że związki zawodowe to temat wysoce kontrowersyjny, co wynika przede wszystkim z tego, w jaki sposób takie organizacje działają, w każdym razie związki zawodowe, a wśród nich Solidarność Lech Wałęsa, to spory kawałek najnowszej historii ojczyzny. Podsumowując, Lech Wałęsa oraz Solidarność to bardzo istotne i równie interesujące tematy, które wzbudzają wprawdzie wiele kontrowersji, ale z drugiej strony także ogromny szacunek dla tych, bez których nie byłoby współczesnej wolnej i niezależnej Polski, na którą wszyscy przecież tak długo czekali.

Powiązane:

W ramach obowiązujących Praw Człowieka, każdy człowiek ma prawo do godnego życia niezależnie od wyznawanej wiary, wyglądu, preferencji seksualnych czy wieku. Okazuje się jednak, że wciąż na świecie istnieje problem dyskryminacji ludzkiej – np. ze względu na pochodzenie. przykłady łamania praw człowieka we współczesnym świecie Dobrym przykładem jest tutaj antysemityzm, który nadal dla wielu Żydów […]